Mütsid vol 2023

Tuli jälle tahtmine perele mütse teha. Eelmiste aastate mütsid enam ei sobinud, Magnuse oma oli väljaveninud, Netsu oma lootusetult must ja minu omad... lihtsalt ei sobinud enam, sest, naine.

Minu inspiratsiooniks on kõik mis arvuti ekraanilt või tänavalt silma hakkab ja seekord enda mütsikese ideed nägin ka linnapildis, neiu, kellel oli valge jope ja valge müts ning teadsin kohe – ma tahan ka!

Jopega oli lihtne, seda ei teinud ise tho, aga ammu nillisin poes ühte lühemat lumivalget joppi. Hästi ebapraktiline, ma tean, aga ilus on. Sinna juurde siis valge müts, pole problemot, kudusin valmis. Täitsa oma peaga tegin palmiku seekord, sest see video, kust siiani palmiku õpetust olen vaadanud, oli lost Youtube´st. Õnneks mu aju oli selle kuidagi salvestanud viimasest korrast kui palmikut tegin.  Mul oli täpselt 2 tokki lõnga ja mütsis kasutasin mõlemad viimse jupini ära, kuid praegu tunnen, et oleks võinud ikkagi osta see kolmas lõng ja teha veeeidi pikemaks, aga pole hullu. Alläärde pikk soonik ja üles tutikas, ma arvan, et sai päris kihvt teine.


Netule tegin vanahea müts-salli. Kannaks isegi sellist, siis on lõug ja kukal ka ilusti soojas, aga siin keskealise prouana pole sünnis vist tuukrimütsi kanda. Lapsele sobib aga hästi. Mõtlesin teha pealmise osa mingist vahvast talvise mustriga trikotaažist ja seest meriinokangast. Ootasin veel pikisilmi seda Musta Reedet, et saaks meriino hea soodukaga, aga kui see päev kätte jõudis, siis katsusin meriinokangast poes ja njet, liiga õhuke. Õmblesin sisemuseks mõnusa paksu dressiriide. Laps pole veel kordagi kurtnud, et mütsiga külm oleks, seega läks hästi.

Magnusele tahtsin jõuludeks kududa selle cap watchi nagu ikka. Magnus eelnevalt noomis mind, et ma jõulukinkide jaoks väga palju raha ei kulutaks, seega ostsin tema mütsi jaoks meriino asemel akrüüli. Kokkuhoid missugune. Samas, ega eriti vahet ei tee küll, sama paks, sama soe. Sel korral ei õmmelnud ma soonikut nö üles, saab selle ise üles kergitada, siis on nagu cap watch ja ilma on nagu beanie.

Mul olid Magnuse ja Netu mütsidest peas ka väga timmid pildid, aga mu telefon viskas pildi tasku. Pildid koos temaga. Peab teoks tegema mõtte albumid meisterdada ja kõik fotod/kirjad/videod kenasti ära salvestada. 


Eelmine
Vist tuleb välja
Järgmine
Kootud kleit/tuunika

Vastused puuduvad

Email again: